wtorek, 20 grudnia 2016

Na rybach

Żeby dotrzeć na niewielki parking w pobliżu górskiego jeziora, musieliśmy przejechać kilka kilometrów po wąskich skalnych półkach niezabezpieczonych od strony przepaści żadnymi barierkami. Tak wąskich, że minięcie samochodu jadącego z przeciwka, gdyby się taki zdarzył, nie byłoby możliwe. Z trudnością mieścił się na nich nawet jeden samochód i wciąż miałam wrażenie, że jeden nieprecyzyjny ruch kierownicą i wylądujemy w przepaści. Cofanie po ciasnych górskich serpentynach w moim przypadku również nie za bardzo wchodziło w grę. Na szczęście żaden samochód z przeciwka nie nadjechał.
H., prawdopodobnie, żeby podtrzymać mnie na duchu opowiadał, że gdy poprzednim razem jechał tędy z kolegą, w którymś momencie kolega kierowca nie wytrzymał nerwowo i zaczął płakać.
Ja nie mogłam nawet przeklinać, bo z tyłu w fotelikach siedziały dzieci, ale kilka bezgłośnych łez spadło na tapicerkę.Po półgodzinnym łowieniu dzieci porzuciły wędki i zajęły się ciekawszymi rzeczami, takimi jak walczenie patykami, taplanie się w błocie, które wspaniale wsysało buty i wrzucaniem kamyków do jeziora, co jak wiadomo znakomicie poprawia wyniki wędkarzy. W naszym gospodarzu natomiast obudził się duch kapitana Achaba - postanowił łowić jednocześnie na cztery wędki strategicznie rozmieszczone w odległości co dwieście metrów, aby żaden pstrąg nie mógł obojętnie przepłynąć obok pokusy. Godzinami biegał truchcikiem od jednej wędki do drugiej i kiedy cała reszta ekipy zwinąwszy obozowisko znikała już daleko za grzbietem gór, on wciąż jeszcze zarzucał przynętę i nie zważając na nasze ponaglające okrzyki w najwyższym skupieniu obserwował wszystkie cztery spławiki. 5 komentarzy:

 1. zachwycające, wspaniałe górskie widoki ! podziwiam od kilku wpisów Twoje włoskie wakacje, cudowne !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój mąż twierdzi, że skoro istnieją Włochy, to właściwie nie ma już sensu jeździć gdzie indziej ;)

   Usuń
 2. Niesamowite widoki ♡ Te pasma górskie każde w innym odcieniu i te piękne chmury nad nimi... ach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ja tęsknię za tymi widokami! Póki co, pozostaje robienie porządków na dysku :)

   Usuń
 3. Tych kilka łez dla taaakich widoków - warto ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...