czwartek, 10 listopada 2016

Jedni dynię, drudzy rzepę

Od rana towarzyszyła nam uroczysta, niemal świąteczna atmosfera. Michał miał dzień wolny od szkoły, H. poszedł, co prawda, do pracy, ale nie odebrał ani jednego telefonu, co mu się nie zdarza nawet w Wigilię. Poważni panowie w garniturach przymierzali pewnie stroje nietoperzy.
Powiało grozą, jeszcze zanim impreza halloweenowa na dobre się zaczęła, kiedy krojąc warzywa na sałatkę prawie obcięłam sobie palec.Po zmroku dzieciaki na kostiumy wciągnęły puchówki i wybraliśmy się na spacer po cichych uliczkach Sadyby. To znaczy ciche to one były, do czasu kiedy już za drugim zakrętem napotkaliśmy konkurencyjną halloweenową ekipę, która okazała się być w posiadaniu australijskiej tuby aborygenów didgeridoo i swoje żądanie oddania wszystkich posiadanych i nieposiadanych cukierków motywowała grzmiącym jednostajnym buczeniem przywodzącym na myśl dźwięk, jaki wydaje rozwścieczony pitbull tuż przed tym, jak rzuca się na człowieka i dotkliwie gryzie w łydkę. Dźwiękowe perswazje nie na wiele się jednak zdały, ponieważ w większości domów już dawno skończyły się nie tylko cukierki, ale nawet cukier w cukiernicy. 
Nowym celem stało się więc pogłaskanie jak największej ilości psów. Nasze dzieci mogą nadal nie pamiętać sąsiadów ze swojej ulicy, ale z pewnością pamiętają, gdzie mieszka jaki zwierzak i jakie w dotyku jest jego futro.
Spacer zakończył się w ten sposób, że życzliwi sąsiedzi, którzy także nie mieli już cukierków, wciągnęli nas na konkurencyjną imprezę i ugościli grzanym winem.Jedni dynię, drudzy rzepę.Jak zauważył kolega H., tak by wyglądał Batman, wg kina moralnego niepokoju. 
5 komentarzy:

 1. Batman wg kabaretu - świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam te Wasze halloweenowe opowieści i zdjęcia ♡ Batman rewelacja! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcia jedyne w swoim rodzaju.
   A Batmanowi z tego co widzę to bardzo się schudło:))))
   Pozdrawiam J.

   Usuń
  2. Tak prawdę mówiąc, to jest nietoperz :) Chudszy mniej więcej o połowę :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...