poniedziałek, 17 grudnia 2012

Motocyklista i krab

Nadziwić się nie mogę, że za oknem znowu zima. Przecież dopiero co była! I to nie ta poprzednia, ale jeszcze wcześniejsza! 
Muzyczny Kalendarz Adwentowy Maggie szybkim krokiem odmierza czas, ale kiedy Maggie nie patrzy, niepilnowany kalendarz jeszcze bardziej przyspiesza, a niekiedy nawet śmiesznie podbiega i puszczając oko czas wyprzedza.
Mój blog odwrotnie - wlecze się noga za nogą, a jeśli go wszelkimi sposobami nie ponaglam - staje zupełnie. Choć już połowa grudnia, on jest dopiero przy Andrzejkach! Baner też wczesnojesienny! 

Andrzejki, jak to Andrzejki, upłynęły nam przy grzanym winie, na wróżbach i malowaniu farbami małych buź. Zdezorientowany pędzelek co któryś raz miast w specjalnie przygotowanej szklance wody, lądował w kielichu z grzańcem.
Michaś ulał z wosku kraba, Jaś uformował motocyklistę. Co też takie wróżby mogą oznaczać - nie mam, na szczęście, bladego pojęcia! 
Klucz, przez który lał się wosk, własnoręcznie wykonał tata Marysi. Do nadania finezyjnego kształtu posłużyło urządzenie na co dzień wycinające czujniki parkowania w samochodach, a piękny złoty kolor klucza, to zasługa lakieru do karoserii. Piasek Sahary? Miodowa Latte Metalic? To już na zawsze pozostanie tajemnicą S. 


6 komentarzy:

 1. Ale słodkie dzieciaczki:)mają piękne kolorowe makijaże.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję! Makijaż to zasługa Oli, która sama pomalowała wszystkie dzieci, co wcale nie było to łatwe, bo niektóre uciekały, inne zaś wolały malować się same :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Musieliscie mieć wesole andrzejki , dzieciaki widać zadowolone. I podoba mi się ostatnie zdjęcie :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Entomko, dzieciom było bardzo wesoło :) A najweselej, jak to zwykle bywa, na pięć minut przed wyjściem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieci wygladaja super i widac, ze mieliscie swietna zabawe ...! ja niestety ostatnie andrzejki obchodzilam w Polsce wiele lat temu ...

  OdpowiedzUsuń
 6. Michaś i jego niebieski samochód rządzi! :))

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...