poniedziałek, 5 listopada 2012

Będą mi się śnić pająki!

- Będą mi się śnić pająki! - któregoś wieczora, leżąc już w łóżku, Michaś oznajmia zaskoczonemu tacie.
- A ty nie lubisz, jak ci się śnią pająki?
- Nie, bo one są ogromne i straszne.
- Pająki wcale nie są wielkie, są znacznie mniejsze od ciebie! Wcale nie są też straszne. Najlepiej pomyśl sobie, Michałku, o czymś przyjemnym, żeby to coś przyjemnego ci się przyśniło, a nie pająki - zachęca tata.
- Dobrze - zamyśla się Michaś. I już spokojniej: - pomyślę o muszlach, to będą mi się śniły muszle...
- Świetny pomysł, niech ci się przyśni miły sen o muszlach - tata wzdycha z wyraźną ulgą.
- ... z pająkami! - dodaje cieniutki głosik po chwili milczenia.

Halloweenowy teatrzyk cieni, którego bohaterami były dinozaury oraz królewna Małgosia z jakiegoś powodu po zamążpójściu zmieniająca się w Babę Jagę. 
Gdybym wcześniej wiedziała, że w tym roku Halloween będzie się u nas cieszył taką popularnością, gdybym wiedziała, że co chwila do naszych drzwi będą pukać upiornie przebrane bandy z okrzykiem "cukierek albo psikus!", zawczasu zaopatrzyłabym dom w większą ilość słodyczy!

Dobranoc! Żeby Wam się przyśniły muszle bez pająków!

5 komentarzy:

 1. Ależ piękne figurki do rzucania cieni :)
  Gdzie takie można zdobyć?
  My notorycznie drewniane patyczki do mieszkania z Coffee Heaven wynosimy ;)i zdjęcia, postaci z różnych gazet wycinamy i przyklejamy voila teatr gotowy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aniu, zestaw z dinozaurami kupiliśmy w Fafarafie przy Chodkiewicza (www.fafarafa.pl), a teraz poszerzamy repertuar własnoręcznie z pomocą tektury, kredek i patyków do szaszłyków :)

  OdpowiedzUsuń
 3. najwyraźniej dla niektórych dzieci pająki nie są straaaaaszne, wręcz przeciwnie- są intrygujące i ciekawe:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Malgosiu, jaka fajna zabawa ...! bardzo podoba mi sie teatrzyk z dinozaurami, popatrze, poszperam w internecie i moze tez cos kupie ... :-)

  Milego wieczoru zycze. M

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak zwykle się uśmiałam z tych dialogów:) Kto powiedział, że sen o pająkach jest niepożądany? To może być bardzo ciekawy sen!
  Nie wiem, czy trafiłaś kiedyś na bloga Kasi, ona zapisuje rozmowy swoich córek, też są boskie:) http://lilanina.blogspot.com/2012/11/lila-nina-paplanina-9.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...