środa, 18 kwietnia 2012

Harmonijka

Na regale dziadków, a dokładnie na trzeciej półce od dołu, w eleganckim futerale, spoczywa - a raczej do niedawna spoczywała - harmonijka ustna. Harmonijka jest oczkiem w głowie dziadka, ale od czasu do czasu dziadek pozwala wnukom na niej zagrać. 
Tym razem po instrument sięgnął Jaś. Obejrzał go dokładnie ze wszystkich stron, przyłożył do ust i zadął ile sił w małych płucach. Niestety dziadek, godząc się na wypożyczenie harmonijki, nie domyślał się, że Jaś chomikuje w buzi twarożek z kolacji.
Fakt ten wyszedł na jaw dopiero wtedy, gdy biały serek - niczym przekręcony przez maszynkę do mięsa - zaczął wypływać z drugiej strony instrumentu.
Zastanawiamy się, dlaczego teraz harmonijka leży na wyższej półce, co jest tym bardziej dziwne, że przecież dzieci nie mogą jej tam dosięgnąć.


11 komentarzy:

 1. co dziadek powiedział?
  świetna historia ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedys, teraz troche mniej ale nadal, sluchalam namietnie Boba Dylana...zafascynowana bylam tym instrumentem i jego gra:))

  Jas bezbledny;), i te oczka...boskie!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jas z serkowa harmonijka:)

  OdpowiedzUsuń
 4. A co gorsza żeby robić dzieciom takie rzeczy tylko przez zwykły serek...

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziadek nie musiał nic mówić. Zachował wieloznaczne milczenie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. hahahaha!
  doskonałe:)
  iwona k.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piekne zdjecie! Przenikliwe spojrzenie. Cudne oczeta!

  OdpowiedzUsuń
 8. Wyższa półka jest odpowiedzią na wszystko ;-)
  U nas do historii przeszła woda mineralna z ryżem - nasze dziecię popijało obiad butelką mineralnej z pełną buzią ryżu - woda z tej opowieści zwana jest u nas "ryżanką" ;-) Nie muszę dodawać, że nie było już chętnych do picia TEJ mineralnej :-)
  Jeszcze dodam, że u nas w domu kiedyś mieliśmy zapełnione półki od dołu do samej góry... Odkąd zamieszkały u nas pewne dwa małe białe stworzenia dwie dolne półki są puściusieńkie...
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale sie usmialam ...! my tez mamy w domu harmonijke ale nasza na szczescie wciaz jest czysta i bez twarozku ... :-) M

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...