piątek, 13 maja 2011

Tata musi wrócić tymi samymi drzwiami

Jak już wcześniej wspominałam, w pierwszy majowy weekend wiejski domek babci Joli przeżywał prawdziwe oblężenie. Pewnego popołudnia, raczej bliżej końca długiego weekendu, bo pogoda zdążyła się już popsuć, Michaś kątem oka dostrzegł plecy mężczyzny wychodzącego przez drzwi prowadzące na taras. Były to plecy dobrego przyjaciela babci Joli, ale Michaś nabrał mylnego przekonania, że to plecy taty. Natychmiast włączył mu się lęk separacyjny, który choć nadzwyczaj rzadko, ale jednak czasami daje jeszcze o sobie znać i Michaś zaczął biadolić oraz żądać natychmiastowego powrotu taty do domu. Ponieważ rzekomy tata nie wracał, Michaś postanowił zawrócić tatę własnymi rękami, a w najgorszym razie poczekać na niego na dworze, przedarł się więc przez kordon próbujących go powstrzymać babci i cioci, mimo zatrważająco niskiej temperatury i porywistego wiatru wybiegł na taras w koszulce z krótkim rękawem i w skarpetkach i sadowiąc się w stojącym tam fotelu dał do zrozumienia, że nigdzie indziej tylko właśnie tu będzie czekał na tatę, a co więcej - nie da się nikomu z tego fotela ruszyć, dopóki tata nie wróci. 
Na nic zdały się apele i przekonywania, że to nie był tata i że właściwy tata jest w domu. Nawet wyłonienie   się z domu zwabionego okrzykami prawdziwego taty nie było w stanie dziecka przekonać. Bo przecież Michaś dobrze widział, w którym kierunku oddalił się tata!

Tego samego dnia tylko przed południem wybraliśmy się na wycieczkę do Brodnicy. Zdjęcia zostały zrobione podczas tej wycieczki.

Podczas wspinaczki na wieżę zamkową.

3 komentarze:

 1. Co za odwaga i desperacja. W takie zimno dzielnie zjadanie lodów. NO no. Poza tym świetne zdjęcia. Lubię Twoje fotografie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brodnica jest piękna. Kiedyś każde wakacje musiały być spędzone na Pojezierzu Brodnickim, inaczej były stracone. Bardzo mi tego brakuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Polala, NIGDY nie jest zbyt zimno na lody, nawet gdy język przymarza do patyka.

  Bejla, ja też odwiedzam to miejsce, gdy tylko mam okazję :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...