czwartek, 14 października 2010

Barwy sponsora

Michaś jest jeszcze w takim wieku, że mogę go ubrać we wszystko i on się na to godzi. Poczucie obciachu jest mu jeszcze obce, ale powoli to się zmienia i chłopak zaczyna mieć własne preferencje. Na przykład zauważyłam tendencję do przedkładania starych i lubianych ubrań, choćby poplamionych i dziurawych, nad nowe. Dotyczy to szczególnie nakryć głowy i butów. Wytłumaczenie, że przyniesione przez uśmiechniętego Michasia mokasyny przestały wchodzić na tę coraz większą stópkę już trzy sezony temu bywa trudne, a wręcz niemożliwe. Albo że odbarwiony, wiatrem podszyty kapelusz nie nadaje się na jesienne przymrozki.
Ostatnio Michaś zaskakuje mnie upodobaniem do niebieskich skarpetek i kategorycznym postanowieniem, że będzie nosił te i tylko te, choćby brudne. Żadne próby łagodnej perswazji nie wchodzą w grę. Czyżby został nową twarzą Dinoco?
Poza tym istnieje jedna kategoria rzeczy, których Michaś za nic, za żadne skarby świata, żadną siłą nie założy. Są to ubrania z nadrukowanymi postaciami z filmu Auta. Tak, mamy kilka takich. Ciekawe, skąd bierze się to michasiowe nastawienie. Jedna z teorii jest taka - postacie z Aut są przez niego ubóstwiane i otaczane kultem niemal religijnym. Tak jak żaden Chrześcijanin nie nosi skarpetko-butów z nadrukiem Chrystusa, tak Michaś nie chce nosić garderoby z podobizną Zygzaka McQueena. Przez szacunek dla ulubionej postaci.
A może trochę się ich boi i myśli, że one mogą nagle ruszyć z piskiem opon?

Zdjęcia z wczorajszego spaceru po Polu Mokotowskim


5 komentarzy:

 1. kolory przepiękne!!!!

  a moja Jagna ma opory przed koszulami, których i tak jej nie zakładam,ale zapinane rzeczy to tak rożnie. Nawet zakładanie sweterka zapinanego nie obędzie się bez kategorycznego "tego nie mamusiu" .. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie! Cudowna jesień. A Jaś już dzisiaj wie, czego chce. Super!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe, to z autami.
  Antypatie ubraniowe u nas czasem są, ale wtedy gdy coś jest niewygodne i kłujące, w odczuciu dziecka oczywiście:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Magicznie dziś u Was! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudna jesien... a Michas coraz bardziej zdecydowany... chlopak wie czego chce... :-)

  Pozdrawiam. M

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...